International Crimes, Conflict and Criminology
Niveau
Wo
Graad
Master
Vorm
Voltijd
Sector
Recht en Bestuur
Ook grensoverschrijdende misdrijven zoals mensenhandel, ontvoeringen en misdrijven tegen dieren in het wild worden vaak gevoed door gewapende conflicten. Internationale organisaties, ngo's en overheden hebben de taak deze criminele handelingen te voorkomen, erop te reageren en om te gaan met de schadelijke gevolgen ervan. Maar door een gebrek aan kennis komen effectieve reacties vaak niet van de grond.
Dit masterprogramma is op verschillende manieren uniek: letterlijk omdat het door geen enkele andere universiteit ter wereld wordt aangeboden. Maar ook in de reikwijdte, omdat je inzichten en methodologieën uit verschillende disciplines leert combineren: criminologie, recht, psychologie, sociologie en politicologie. En tot slot ligt de VU Amsterdam dicht bij Den Haag – de thuisbasis van het Internationaal Gerechtshof van de VN en het Internationaal Strafhof – de juridische hoofdstad van de wereld. Dit programma bereidt je echt voor op een internationale carrière in het veld.
Let op: deze master hanteert 31 maart als aanmelddeadline
Toelatingseisen
Hoe wordt deze opleiding beoordeeld?
Hoe tevreden waren studenten in 2025 over aspecten van deze opleiding?
|
Deze opleiding
International Crimes, Conflict and Criminology
|
Landelijke gemiddelde | Verschil | |
|---|---|---|---|
|
Het gemiddelde tevredenheidsoordeel (schaal van 1-10) van studenten over de sfeer op de opleiding.
Sfeer
|
9.2 | 9.2 | 0 |
|
Het gemiddelde tevredenheidsoordeel (schaal van 1-10) van studenten over de inhoud van de opleiding, denk bijv. aan het niveau van je opleiding, de aansluiting op je vooropleiding en de kwaliteit van het studiemateriaal.
Inhoud
|
8.3 | 8.3 | 0 |
|
Deze opleiding
International Crimes, Conflict and Criminology
|
Landelijke gemiddelde | Verschil | |
|---|---|---|---|
|
Het gemiddelde tevredenheidsoordeel (schaal van 1-10) van studenten over docenten, denk bijv. aan de deskundigheid van docenten en de bereikbaarheid en betrokkenheid van docenten.
Docenten
|
9.1 | 9.1 | 0 |
|
Het gemiddelde tevredenheidsoordeel (schaal van 1-10) van studenten over de kwaliteit van de studiebegeleiding door de opleiding, denk bijv. aan de mogelijkheid tot en kwaliteit van begeleiding en de mate waarin de opleiding initiatief neemt in begeleiding.
Studiebegeleiding
|
8.3 | 8.3 | 0 |
|
Het gemiddelde tevredenheidsoordeel (schaal van 1-10) van studenten over de studiefaciliteiten, denk bijv. aan de computerruimtes, de bibliotheek en de ICT-faciliteiten.
Studiefaciliteiten
|
8 | 8 | 0 |
|
Het gemiddelde tevredenheidsoordeel (schaal van 1-10) van studenten bijvoorbeeld de aansluiting van toetsing en beoordeling bij de inhoud van de opleiding, de kwaliteit van de toetsing op vaardigheden en de bruikbaarheid van feedback.
Toetsing en beoordeling
|
8 | 8 | 0 |
Toon meer
Kennismaken met de opleiding?
Kom naar de open dag
7
mrt
VU Masterevent: 7 maart 2026
Tijd: 10:30 - 15:00 uur
Adres:
De Boelelaan 1105
1081 HV Amsterdam
Deze instellingen hebben ook een open dag
Vrije Universiteit Amsterdam - Amsterdam
mrt
7
2026
VU Masterevent: 7 maart 2026
Locatie:
Tijd: 10:30 - 15:00